LGP w Courchevel: Robert Johansson najlepszy na treningach

0
94
fot. Kinga Stanaszek

Robert Johansson wygrał dwa treningi przed kwalifikacjami do konkursu Letniego Grand Prix w Courchevel. 

Reprezentanci Polski nie wzięli udziału w pierwszym treningu. Biało-czerwoni wystąpili natomiast w drugim treningu. Lider cyklu Dawid Kubacki skoczył 127 metrów i został sklasyfikowany na siódmej pozycji, a Kamil Stoch na ósmej.

Wyniki I treningu LGP w Courchevel (HS135)
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 50 JOHANSSON Robert NOR 124.5 15 90.5 59.1 -1.3 57.8
2 6 NAZAROW Michaił RUS 130.0 15 89.8 69.0 -11.7 57.3
3 63 LEYHE Stephan GER 124.0 15 90.1 58.2 -7.4 50.8
4 44 AMMANN Simon SUI 122.5 15 90.0 55.5 -7.8 47.7
5 2 SAKUYAMA Kento JPN 122.5 15 89.7 55.5 -11.6 43.9
6 13 TROFIMOW Roman Siergiejewicz RUS 122.5 15 89.2 55.5 -11.8 43.7
7 62 GEIGER Karl GER 122.5 15 90.4 55.5 -12.0 43.5
8 14 SATO Yukiya JPN 123.0 15 89.3 56.4 -13.9 42.5
9 18 HARADA Yumu JPN 123.5 15 89.4 57.3 -15.5 41.8
10 32 KORNIŁOW Denis RUS 115.0 15 90.4 42.0 -3.7 38.3
11 21 JELAR Ziga SLO 120.5 15 89.7 51.9 -13.7 38.2
12 35 ROMASZOW Aleksiej RUS 118.5 15 90.1 48.3 -10.3 38.0
13 57 GRANERUD Halvor Egner NOR 117.5 15 89.9 46.5 -8.8 37.7
14 15 KARLEN Gabriel SUI 121.0 15 88.7 52.8 -18.3 34.5
15 54 GANGNES Kenneth NOR 113.0 15 89.8 38.4 -4.7 33.7
16 9 NAKAMURA Naoki JPN 116.0 15 89.6 43.8 -10.6 33.2
17 55 WANK Andreas GER 117.0 15 90.0 45.6 -12.7 32.9
18 31 DESCHWANDEN Gregor SUI 110.5 15 89.9 33.9 -2.1 31.8
19 23 BAER Moritz GER 114.0 15 89.4 40.2 -10.5 29.7
20 58 TANDE Daniel Andre NOR 112.0 15 90.3 36.6 -7.8 28.8
21 30 TARMAN Rok SLO 113.0 15 89.5 38.4 -10.3 28.1
22 16 HOFFMANN Felix GER 117.0 15 89.4 45.6 -19.0 26.6
23 37 FANNEMEL Anders NOR 113.0 15 89.7 38.4 -12.0 26.4
24 25 STJERNEN Andreas NOR 109.0 15 90.0 31.2 -6.0 25.2
25 19 SCHMID Constantin GER 114.0 15 89.0 40.2 -16.0 24.2
26 27 JANDA Jakub CZE 112.0 15 90.2 36.6 -12.7 23.9
27 26 ZOGRAFSKI Władimir BUL 111.0 15 89.4 34.8 -11.8 23.0
28 34 PEIER Killian SUI 110.0 15 89.9 33.0 -10.1 22.9
29 45 LARINTO Ville FIN 105.0 15 90.0 24.0 -6.9 17.1
30 33 AALTO Antti FIN 103.5 15 90.2 21.3 -5.2 16.1
31 10 BRASME Paul FRA 105.0 15 89.8 24.0 -13.5 10.5
32 12 MAURER Joshua CAN 103.5 15 89.6 21.3 -13.0 8.3
33 5 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 103.5 15 89.7 21.3 -17.5 3.8
34 28 ŻAPAROW Marat KAZ 98.0 15 89.4 11.4 -8.3 3.1
35 4 KARPIENKO Nikołaj KAZ 100.5 15 89.7 15.9 -15.8 0.1
36 24 ROCH DUPLAND Thomas FRA 93.0 15 89.2 2.4 -8.2 0.0
36 7 LARSON Casey USA 95.0 15 89.7 6.0 -12.1 0.0
36 3 HAHN Julian GER 97.0 15 89.7 9.6 -10.0 0.0
36 1 NOMME Martti EST 89.5 15 89.6 -3.9 -12.2 0.0
DNS 8 FETTNER Manuel AUT DNS
DNS 11 HLAVA Lukas CZE DNS
DNS 17 VANCURA Tomas CZE DNS
DNS 20 HAYBOECK Michael AUT DNS
DNS 22 KOBAYASHI Junshiro JPN DNS
DNS 29 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA DNS
DNS 36 AIGNER Clemens AUT DNS
DNS 38 POLASEK Viktor CZE DNS
DNS 39 SCHIFFNER Markus AUT DNS
DNS 40 LANISEK Anze SLO DNS
DNS 41 KRANJEC Robert SLO DNS
DNS 42 ZUPANCIC Miran SLO DNS
DNS 43 KOFLER Andreas AUT DNS
DNS 46 KRAFT Stefan AUT DNS
DNS 47 JUSTIN Rok SLO DNS
DNS 48 SEMENIC Anze SLO DNS
DNS 49 ALTENBURGER Florian AUT DNS
DNS 51 STOCH Kamil POL DNS
DNS 52 BRESADOLA Davide ITA DNS
DNS 53 WOLNY Jakub POL DNS
DNS 56 COLLOREDO Sebastian ITA DNS
DNS 59 KOUDELKA Roman CZE DNS
DNS 60 ŻYŁA Piotr POL DNS
DNS 61 HULA Stefan POL DNS
DNS 64 KOT Maciej POL DNS
DNS 65 KUBACKI Dawid POL DNS
Wyniki II treningu LGP w Courchevel (HS135)
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 50 JOHANSSON Robert NOR 133.0 13 89.5 74.4 -14.6 81.9
2 62 GEIGER Karl GER 131.0 13 89.7 70.8 -14.5 78.4
3 40 LANISEK Anze SLO 132.0 15 89.7 72.6 -8.1 75.5
4 64 KOT Maciej POL 128.5 13 89.1 66.3 -13.5 74.9
5 58 TANDE Daniel Andre NOR 132.0 13 89.6 72.6 -20.9 73.8
6 63 LEYHE Stephan GER 127.5 13 89.5 64.5 -14.6 72.0
7 65 KUBACKI Dawid POL 127.0 13 89.2 63.6 -17.6 68.1
8 51 STOCH Kamil POL 121.5 13 89.1 53.7 -8.8 67.0
9 59 KOUDELKA Roman CZE 127.5 13 88.8 64.5 -19.9 66.7
10 54 GANGNES Kenneth NOR 127.5 13 89.4 64.5 -20.2 66.4
11 46 KRAFT Stefan AUT 128.0 15 89.8 65.4 -11.6 64.8
12 60 ZYLA Piotr POL 128.0 13 89.2 65.4 -22.8 64.7
13 32 KORNILOV Denis RUS 125.0 15 90.2 60.0 -6.7 64.3
14 20 HAYBOECK Michael AUT 133.5 17 91.1 75.3 -11.8 63.5
15 56 COLLOREDO Sebastian ITA 120.0 13 88.9 51.0 -10.2 62.9
16 57 GRANERUD Halvor Egner NOR 125.5 13 89.1 60.9 -20.2 62.8
17 61 HULA Stefan POL 126.0 13 89.1 61.8 -21.2 62.7
18 48 SEMENIC Anze SLO 127.0 15 89.6 63.6 -12.6 62.0
19 41 KRANJEC Robert SLO 126.5 15 90.1 62.7 -14.6 59.1
20 17 VANCURA Tomas CZE 127.0 17 90.3 63.6 -8.2 55.4
21 13 TROFIMOV Roman Sergeevich RUS 129.5 17 90.7 68.1 -13.1 55.0
22 14 SATO Yukiya JPN 131.0 17 90.3 70.8 -16.4 54.4
23 43 KOFLER Andreas AUT 122.0 15 90.2 54.6 -11.6 54.0
24 8 FETTNER Manuel AUT 127.0 15 90.0 63.6 -9.8 53.8
25 6 NAZAROV Mikhail RUS 128.0 17 90.6 65.4 -11.7 53.7
26 29 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 124.0 15 90.2 58.2 -16.6 52.6
27 27 JANDA Jakub CZE 126.0 15 90.1 61.8 -20.3 52.5
28 23 BAER Moritz GER 131.0 17 90.3 70.8 -18.5 52.3
29 55 WANK Andreas GER 119.5 13 89.3 50.1 -21.0 51.2
30 18 HARADA Yumu JPN 124.5 17 90.4 59.1 -8.8 50.3
31 37 FANNEMEL Anders NOR 121.0 15 89.8 52.8 -14.1 49.7
32 49 ALTENBURGER Florian AUT 120.0 15 89.6 51.0 -14.6 47.4
33 53 WOLNY Jakub POL 115.0 13 88.6 42.0 -16.9 47.2
33 19 SCHMID Constantin GER 125.5 17 90.0 60.9 -13.7 47.2
35 15 KARLEN Gabriel SUI 124.5 17 89.9 59.1 -12.0 47.1
36 31 DESCHWANDEN Gregor SUI 121.0 15 89.6 52.8 -17.4 46.4
36 22 KOBAYASHI Junshiro JPN 123.0 17 89.9 56.4 -10.0 46.4
38 39 SCHIFFNER Markus AUT 116.0 15 89.6 43.8 -8.8 46.0
39 2 SAKUYAMA Kento JPN 125.0 17 90.5 60.0 -14.2 45.8
40 25 STJERNEN Andreas NOR 117.0 15 90.1 45.6 -12.1 44.5
41 9 NAKAMURA Naoki JPN 119.0 17 90.6 49.2 -5.7 43.5
42 3 HAHN Julian GER 121.5 17 90.6 53.7 -10.5 43.2
43 52 BRESADOLA Davide ITA 108.5 13 89.0 30.3 -9.3 43.1
44 21 JELAR Ziga SLO 117.5 17 90.5 46.5 -3.7 42.8
45 42 ZUPANCIC Miran SLO 117.5 15 89.5 46.5 -15.1 42.4
45 33 AALTO Antti FIN 112.0 15 90.5 36.6 -5.2 42.4
47 47 JUSTIN Rok SLO 115.5 15 89.8 42.9 -12.0 41.9
48 45 LARINTO Ville FIN 112.0 15 89.7 36.6 -6.8 40.8
49 35 ROMASHOV Alexey RUS 115.5 15 90.0 42.9 -15.0 38.9
50 11 HLAVA Lukas CZE 119.0 17 90.3 49.2 -11.1 38.1
51 5 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 120.5 17 90.5 51.9 -14.6 37.3
52 30 TARMAN Rok SLO 117.5 15 89.5 46.5 -21.0 36.5
53 36 AIGNER Clemens AUT 115.0 15 89.7 42.0 -18.8 34.2
54 34 PEIER Killian SUI 108.0 15 90.1 29.4 -6.3 34.1
55 26 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 110.0 15 89.7 33.0 -14.0 30.0
56 7 LARSON Casey CAN 116.5 17 90.5 44.7 -16.4 28.3
57 28 ZHAPAROV Marat KAZ 106.5 15 89.4 26.7 -11.2 26.5
58 16 HOFFMANN Felix GER 109.5 17 90.1 32.1 -8.1 24.0
59 12 MAURER Joshua CAN 109.0 17 90.6 31.2 -12.2 19.0
60 24 ROCH DUPLAND Thomas FRA 109.0 17 90.2 31.2 -16.8 14.4
61 10 BRASME Paul FRA 100.5 17 90.6 15.9 -6.6 9.3
62 38 POLASEK Viktor CZE 100.0 15 89.4 15.0 -17.6 8.4
63 4 KARPENKO Nikolay KAZ 101.0 17 91.0 16.8 -10.2 6.6
64 1 NOMME Martti EST 98.0 17 90.7 11.4 -9.7 1.7
DNS 44 AMMANN Simon SUI DNS

  • Źródło: Własne
  • fot. Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku